Strona g??na
  Bibliografia
  Aktualno?ci
  Dyskografia
  Galeria
  Kontakt
 
 

Witamy na naszej stronie!

   
 

Jesteœśmy rolnikami ... gitarzystami,
mamy swoje własne poletko na którym
od lat uprawiamy ... muzykę.
Nazywamy sie Adam i Marek Mikulscy.

 

» czytaj wi?ej

 
 
Oficjalna strona Braci Mikulskich

 

Urodzeni we Wrocławiu (Adam w 1971 r., Marek w 1974 r.) absolwenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary Tadeusza Wybrańca. W latach 90-tych zostali laureatami wszystkich najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych solowych konkursów gitarowych odbywających się w Polsce (w sumie 15 nagród). Od 1997 roku (po zdobyciu Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Kameralnych "Ghitaralia" w Przemyślu) juz w duecie - z wielkim powodzeniem koncertowali w kraju i za granicą wykonując głównie muzykę wielkich mistrzów - przeplatając je regularnie swoimi kompozycjami.

Ta umiejętność łączenia muzyki klasycznej z lżejszym repertuarem - a to wszystko okraszone jeszcze dużą dawką humoru - stało się ich znakiem rozpoznawczym i zjednało im rzeszę sympatyków i miłośników ich twórczości oraz bardzo oryginalnego (jak na muzyków o klasycznym wykształceniu) sposobu prezentacji scenicznej.

Jako kompozytorzy, twórcy aranżacji i akompaniatorzy przez wiele lat współpracowali z artystami wywodzącymi się z nurtu piosenki literackiej i kabaretowej (Jarek Wasik, Grupa Semplice, Grupa Bez Nas Wy, Magda Łazar-Massier i Mariusz Massier, Krzysztof Rogacewicz). Wspólnie z tymi artystami nagrali łącznie 5 płyt.

Ponadto mają na swoim koncie :

  • 2004,2006,2009r. - 3 solowe płyty Marka prezentujące twórczość współczesnego kompozytora gitarowego Mirosława Drożdżowskiego;

  • 2011r. - 1 solową płytę Adama pt. "Subiektywnie" prezentującą XIX i XX-wieczne walce i ballady gitarowe;

  • 2000r. - 1 płytę duetową "Adam i Marek Mikulscy - Guitar Duo" - prezentującą muzykę romantyczną i współczesną od J. Brahmsa, poprzez S. Joplina, po własne kompozycje;

  • 2006r. -  krążek p.t. "Mik-s" , nagrany w kwartecie instrumentalnym pod nazwą "Mikulscy Quartet Będ". Płyta prezentuje już w całości tylko i wyłącznie twórczość braci Mikulskich.

  • 2016r. - "Mikulscy - Truco" - płyta duetowo- kwartetowa ze współczesną muzyką gitarową

Aktualnie oprócz regularnej pracy koncertowej w swoich miastach i regionach działają na rzecz rozwoju gitarystyki, prowadząc z dużymi sukcesami ożywioną działalność pedagogiczną (Adam w Żarach i Żaganiu, Marek w Jeleniej Górze).

 

Wszelkie prawa zastrze?one, Copyrihgt MyWare © 2016  Projekt i wykonanie: